Ekspresowa wycena i dobór właściwego pakietu ubezpieczenia samochodu w korzystnej cenie i z odpowiednim zakresem ochrony.

Uznajemy zniżki od dotychczasowych ubezpieczycieli.

Odwiedź jedno z naszych biur w Warszawie lub zadzwoń.

tel. 22 400 60 00 oraz 22 448 12 33 w celu uzyskania indywidualnej oferty i podpisania polisy komunikacyjnej.

Dla klientów spoza Warszawy proponujemy zdalną obsługę przez telefon i Internet.

Wycena e-mailem: Wypełnij formularz.

Ubezpieczenie samochodu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ubezpieczenie samochodu OC, AC, NNW, Assistance dopasowane do Waszych potrzeb. Dzięki współpracy z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi możemy zaproponować szereg zniżek:

 • 60% zniżki za 3 lata bezszkodowe
 • pakiety komunikacyjne już poniżej 3% wartości samochodu
 • Specjalne pakiety dla samochodów do lat 5 i samochodów luksusowych
 • atrakcyjne pakiety dla poszczególnych marek samochodów
 • konkurencyjna oferta dla samochodów firmowych i leasingowanych
 • pakiet OC, Auto Casco, NNW, Assistance dla osób poniżej 25 roku nie posiadających zniżek
 • zniżka za zniżkę - za wypracowaną zniżkę w OC możemy zaproponować zniżki w AC

Trochę więcej o ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Ubezpieczenia komunikacyjne obejmują ochroną samochody oraz pasażerów nimi podróżujących i są najchętniej zawieranymi ubezpieczeniami w Polsce. Z naszego poradnika dowiesz się jak dobrze ubezpieczyć samochód.

Ubezpieczenia OC, AC, NNW oraz inne opisane poniżej rozszerzenia uzupełniają się wzajemnie i zapewniają pełną ochronę w prawie każdej sytuacji na drodze:

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC - odszkodowanie wypłacane poszkodowanemu z polisy sprawcy.
 • Auto Casco - odszkodowanie wypłacane za szkody w ubezpieczonym samochodzie lub za kradzież pojazdu.
 • NNW - wypłata odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu w razie wypadku.
 • Car assistance - pomoc w razie unieruchomienia auta. W różnych wariantach może obejmować również samochód zastępczy, nocleg i transport pasażerów do miejsca docelowego.
 • Szyby samochodowe - pozwala na wymianę uszkodzonej szyby bez naruszania ubezpieczenia Auto Casco, jego istotą jest brak szkody minimalnej (w AC najczęściej 500 PLN) oraz brak utraty zniżek w Auto Casco (różnie u poszczególnych ubezpieczycieli).
 • Ochrona utraty zniżki - dodatkowa opcja, która przy pierwszej szkodzie pozwala zachować dotychczasowe zniżki
  u danego ubezpieczyciela. Ochrona utraty zniżki obejmuje to ryzyko do którego została wykupiona (OC i/lub AC)
 • Szkoda drobna - opcja ochrony utraty zniżki dla szkód nieprzekraczających określonej w warunkach ubezpieczenia kwoty.
 • Bagaż - ubezpieczenie bagażu przewożonego w pojeździe
 • Ochrona prawna - pokrycie kosztów wynajęcia adwokata, porady prawne, zakres zależny od warunków ogólnych
  u danego ubezpieczyciela.

 Nasi pracownicy, znając doskonale sytuację rynkową, pomogą Państwu w znalezieniu odpowiedniej oferty, która najlepiej zabezpieczy interesy ubezpieczonego.

Często proponujemy ubezpieczenia w pakietach, dzięki czemu jedna polisa chroni zarówno samochód jak
i pozostały majątek ubezpieczonego przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią (22) 448 12 33 oraz (22) 400 70 00 i zapraszamy do naszych biur w Warszawie.
Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze porady ubezpieczeniowe i informacje dołącz do nas na Facebooku

Do wyceny ubezpieczenia Twojego samochodu potrzebujemy następujących danych:

 • marka i model samochodu
 • pojemność silnika
 • rok produkcji
 • wiek właściciela
 • kod pocztowy miejsca rejestracji (np. 02-729 Warszawa)
 • ilość lat bezszkodowej jazdy w OC i AC
 

Garść wiedzy o ubezpieczeniach samochodowych.

Ubezpieczenia samochodowe OC i AC garść wiedzy

 

Może zainteresuję Cię te tematy?

 

Na czym polega obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu?

Skrót OC oznacza ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu (posiadacza pojazdu) umożliwiające rekompensatę szkód, które powstały w wyniku spowodowania kolizji lub wypadku drogowego w związku z ruchem pojazdu. Jako dowód zawarcia umowy ubezpieczenia klient otrzymuje dokument ubezpieczeniowy, czyli polisę. Podstawowe wymogi i zakres tego ubezpieczenia reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdów jest obowiązkowe, taki wymóg wprowadziła ustawa. Inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi chociażby o ubezpieczenie AC, które jest dobrowolne. Przepisy wprowadzają także inne obowiązkowe ubezpieczenia, jak chociażby osób wykonujących określone zawody, np. obowiązkowe OC dla lekarzy. Z tego artykułu dowiesz się jakie czynniki wpływają na wysokość składki, jak wybrać atrakcyjną ofertę OC pojazdu i czy warto kupić najtańsze ubezpieczenie OC auta. Ponadto sprawdzimy czy ubezpieczenie OC w mieście Warszawa jest korzystne cenowo na tle innych miast i co można zrobić, by mieszkańcy Warszawy także mogli zakupić tanie ubezpieczenie OC

 

Obowiązkowe ubezpieczenie OC - istotne czynniki wpływające na cenę

Na cenę ubezpieczenia OC samochodu wpływ ma wiele czynników. Istotne są zarówno okoliczności związane z użytkownikiem pojazdu, jak również dane dotyczące ubezpieczonego auta. Ustalając wysokość składki na ubezpieczenie  OC ubezpieczyciele starają się ustalić jakim ryzykiem powstania szkody obarczone jest użytkowanie ubezpieczanego auta. Analizując wszystkie informacje przed sprzedażą polisy ubezpieczyciel określa zarówno dane kierowcy jak i ubezpieczanego samochodu, dzięki którym możliwe będzie obliczenie szacunkowego ryzyka wystąpienia zdarzeń skutkujących odpowiedzialnością z tytułu ubezpieczenia OC. Jednak nawet dla tego samego auta często inny ubezpieczyciel może zaoferować polisę w innej cenie, przykładając wagę do innych czynników lub analizując inny zestaw zmiennych. Aby zakupić tanie OC trzeba więc sprawdzić różne dostępne opcje na tym rynku. 

 

Ubezpieczenie samochodu OC - okoliczności dotyczące posiadacza pojazdu wpływające na cenę

 • Historia ubezpieczeniowa. Istotne jest zarówno od jak dawna dana osoba jest ubezpieczającym i w ogóle kierowcą, a także czy może się pochwalić bezszkodową jazdą. Oczywiście na tanie OC liczyć może ubezpieczający, który ma na swoim koncie długą i bezszkodową historię ubezpieczeniową.
 • Wiek kierowcy i czas posiadania prawa jazdy. Firmy ubezpieczeniowe zwykle oferują droższe polisy dla młodych kierowców. Osoby, które mogą się pochwalić dłuższym okresem posiadania uprawnień do kierowania pojazdami mają szansę na tańsze OC. Razem z historią ubezpieczeniową jest to dość jasne kryterium, bowiem ubezpieczyciele przyjmują, że takie osoby swoją dotychczasową długą i bezszkodową jazdą wskazują, że ich sposób jazdy jest bezpieczniejszy. W przypadku osób, które korzystały już z likwidacji szkód z własnej polisy OC zwykle dochodzi do utraty części lub całości zniżek. 
 • Miejsce zamieszkania. Takie kryterium jest istotne dla ubezpieczycieli z uwagi na większe ryzyko powstania szkody w dużych miastach i miejscowościach, jak na przykład Warszawa, w których występuje znaczne natężenie ruchu i zwykle też zdarza się najwięcej kolizji. Stąd zazwyczaj ubezpieczenie jest tańsze dla mieszkańców małych miejscowości. 
 • Stan cywilny i liczba dzieci. Takie kryterium może dziwić, jednak dość często wysokość składki na ubezpieczenie OC samochodu jest różna w zależności od tego czy kierowca jest w związku małżeńskim, czy nie, a także czy i ile dzieci posiada. Składki dla zamężnych lub żonatych kierowców są zwykle niższe niż dla singli. Można to tłumaczyć w ten sposób, że osoby posiadające rodzinę są zazwyczaj ostrożniejsze prowadząc samochód. 

 

Ubezpieczenie samochodu OC - okoliczności dotyczące pojazdu wpływające na cenę

 • Pojemność silnika. Firmy ubezpieczeniowe przyjmują, że samochody z większą pojemnością silnika obarczone są większym ryzykiem ubezpieczeniowym, gdyż pozwalają na szybszą, brawurową jazdę, która może skutkować kolizjami i wypadkami. Czynnik ten ma duże znaczenie przy ustalaniu wysokości składki na ubezpieczenie OC. Stąd cena obowiązkowego ubezpieczenia OC auta rośnie jeśli pojemność silnika wynikająca z dowodu rejestracyjnego pojazdu jest większa niż w przypadku samochodów tej samej marki o mniejszej pojemności.
 • Marka samochodu. Na podstawie statystyk wypadków i kolizji drogowych ubezpieczyciele ustalają jak często pojazdy danej marki brały w nich udział. Stąd różnice w wysokości składki w zależności od marki pojazdu.
 • Wiek samochodu. Zazwyczaj samochody starsze są bardziej narażone na usterki i bywają w gorszym stanie technicznym. Wszystko to może rzutować na wzrost składki ubezpieczenia OC z uwagi na częstszy udział takich aut w kolizjach i wypadkach. Takie dane zwykle także ustalane są na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu. 
 • Przebieg auta. Ten czynnik podobnie jak wiek samochodu może wskazywać na jego stan techniczny i usterkowość.

 

Ubezpieczenie OC - inne czynniki wpływające na jego cenę

Coraz większa liczba ubezpieczycieli przy wycenie ryzyka ubezpieczeniowego korzysta z oprogramowania do analizy Big Data, biorąc pod uwagę nawet kilkadziesiąt czynników wpływających na ryzyko, a co za tym idzie na składkę ubezpieczeniową. Podczas ustalania warunków konkretnej oferty istotne jest przeanalizowanie wariantów ubezpieczenia, które mają wpływ na jego cenę, a także inne dodatkowe korzyści wynikające np. z pakietowania. Można zdecydować się na ubezpieczenie OC z wariantem Assistance, który zapewnia ubezpieczonemu określoną pomoc, np. holowanie, serwis, albo samochód zastępczy dla sprawcy kolizji lub wypadku. Często składka będzie niższa, jeśli obok obowiązkowego OC zakupimy także inne dobrowolne ubezpieczenie, na przykład ubezpieczenie AC, a nawet samo NNW. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, czy nie jest ona powiązana z innymi rozwiązaniami. Kupując cały pakiet OC możesz skorzystać bardziej.

Co bardzo istotne, każdy ubezpieczyciel w indywidualny sposób ustala wysokość składki na ubezpieczenie OC pojazdu. Tym samym możesz zaoszczędzić porównując oferty różnych firm prowadzących działalność gospodarczą z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych. Nawet w tym samym mieście, na przykład w Warszawie, mogą być znaczne różnice w cenie polisy na to samo auto. 

 

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu - współwłasność auta, a cena

Cześć osób, aby obniżyć stawkę ubezpieczenia OC decyduje się na zakup auta z współwłaścicielem, albo wpisanie drugiej osoby jako współwłaściciela pojazdu. Najkorzystniej, jeśli jest to osoba w średnim wieku, posiadająca możliwie długo prawo jazdy i z bezszkodową historią ubezpieczeniową. Wówczas można skorzystać ze zniżek przysługujących współwłaścicielowi. Jednak w sytuacji kolizji lub wypadku zniżki stracą obaj współwłaściciele. Nie warto więc decydować się na ten krok pochopnie.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Warszawie?

Mieszkańcy stolicy Polski płacą jedne z najwyższych składek na ubezpieczenie OC. Ubezpieczenia samochodowe w Warszawie pod względem ceny należy zaliczyć do jednych z najwyższych stawek w skali kraju. Podobnie jest w innych dużych miastach: Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku czy Gdyni. W 2020 i 2021 roku Warszawa znalazła się pod tym względem w czołówce, wraz Gdańskiem i Wrocławiem. Jednak są to dane uśrednione, co nie oznacza, że wszyscy kierowcy wykupując ubezpieczenie OC w Warszawie muszą zapłacić kilka tysięcy złotych.

 

Warszawa cena polisy za ubezpieczenie OC

Mimo, iż średnie ceny OC w stolicy Polski kształtują się w górnych granicach, nie oznacza to, że wszyscy mieszkańcy Warszawy muszą zapłacić drogie składki na ubezpieczenie OC. Kupując ubezpieczenie należy prześledzić dostępne na rynku oferty. Polisy oferowane przez różnych ubezpieczycieli mogą się różnić nawet dwukrotnie. Poza tym nie tylko miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC auta. Znaczenie ma chociażby wskazana powyżej pojemność silnika, wiek pojazdu czy historia ubezpieczeniowa posiadacza pojazdu, a często dziesiątki innych czynników o mniejszej i większej wadze, które sumarycznie mogą mieć duży wpływ na kształtowanie ceny za OC. Tym samym być może inne parametry wpłyną znacząco na ofertę i obniżenie ceny oraz zakup taniej polisy OC w Warszawie.

 

Ubezpieczenie OC

Decydując się na zakup ubezpieczenia OC trzeba mieć na uwadze, że wysokość stawek na tym rynku jest znacząca, dlatego dobrze odwiedzić agenta lub nawet lepiej, multiagenta ubezpieczeniowego. Miła obsługa i fachowe wsparcie pozwolą na wybór taniego OC w korzystnym wariancie. Korzystne oferty ubezpieczycieli są skierowane do klientów indywidualnych i firm, zarówno osób fizycznych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Te czynniki także mogą wpłynąć na cenę polisy i wysokość ubezpieczenia. 

 

Tanie ubezpieczenie OC, a jego zakres

Zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Mimo różnic chociażby w wysokości składki na ubezpieczenie zakres ochrony i świadczeń podstawowych powinien być taki sam. W ramach ubezpieczenia poszkodowany może liczyć na samochód zastępczy z OC sprawcy. Auto zastępcze z OC sprawcy powinno być przyznane na cały okres likwidacji szkody. Różnice dotyczące ubezpieczenia OC mogą występować w zakresie dodatkowych jego składników. Może to być pakiet Assistance, korzystniejsza cena przy wyborze łącznie OC z innymi dodatkowymi ubezpieczeniami. Nie zawsze oznacza to, że najtańsze ubezpieczenie OC posiada najmniej wyposażony wariant. Dlatego dobrze dokonać analizy i porównania różnych ofert. Dla samochodu tej samej marki, z takim samym przebiegiem, a także osoby która ma taką samą historię ubezpieczeniową można znaleźć oferty na zakup polisy OC w odmiennym zakresie cenowym. Niektórzy ubezpieczyciele oferują też pomoc i organizację leczenia oraz rehabilitację osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

 

Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Warszawie - różne warianty, a możliwość zakupu taniej polisy

Różne warianty ubezpieczenia dostępne na rynku w formie pakietów mogą zniwelować różnice pomiędzy cenami ubezpieczeń OC oferowanymi w różnych częściach Polski. Także mieszkańcy Warszawy, jako jednego z miast znajdujących się w czołówce pod względem wysokości ceny OC mogą przeanalizować różne możliwości, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę cenową. Przed wyborem ubezpieczenia OC skorzystaj więc z usług dobrego agenta, aby porównać różne dostępne oferty, uzyskać stosowne informacje i upewnić się że wybrana polisa ubezpieczenia OC jest naprawdę najlepsza. Fachowa pomoc jest nieoceniona w wyborze najkorzystniejszej oferty taniego ubezpieczenia.

W razie dodatkowych pytań i w celu przedstawienia oferty zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią (22) 448 12 33 oraz (22) 400 70 00 i zapraszamy do naszych biur w Warszawie.


Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze porady ubezpieczeniowe i informacje dołącz do nas na Facebooku