Jako doradcy ubezpieczeniowi staramy się zapewnić naszym klientom ochronę w optymalnym zakresie, który jest im w danym momencie potrzebny i na jaki mogą sobie finansowo pozwolić.

Oczywiście nie możliwe jest ubezpieczenie się "od wszystkiego", ale są pewne elementy, które jak puzzle tworzą finansową tarczę ochronną dla Ciebie i rodziny w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Należą do nich zarówno bardzo oczywiste ubezpieczenia majątkowe np. komunikacyjne, jak również mniej popularne produkty, zaliczające się do ubezpieczeń osobowych. Dopiero odpowiednie połączenie tych dwóch obszarów, buduje Twoje bezpieczeństwo i wzmacnia odporność na nieprzewidziane życiowe sytuacje.

Poniżej wymieniamy i krótko opisujemy najważniejsze według nas elementy z poszczególnych obszarów ubezpieczeń. Niech to będzie Twoja mapa drogowa do dalszych rozmów o zakresie i rodzaju potrzebnego Ci ubezpieczenia:

  • ubezpieczenia komunikacyjne - ich katalog otwiera obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu, które często jest uzupełniane o auto casco (w razie szkód na naszym aucie lub jego kradzieży). Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów, Assistance, ubezpieczenie szyb i inne dodatki takie jak np. ochrona przed utratą zniżki.
  • ubezpieczenie mieszkania / domu / majątkowe - kolejnym podstawowym i dość popularnym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie mieszkania lub domu oraz wyposażenia od zdarzeń losowych i kradzieży. W przypadku mieszkań sprawa jest dość prosta, ale ubezpieczenie domu wymaga większej uwagi bo i szkody są bardziej różnorodne i skomplikowane. Większej uwagi wymaga również ubezpieczenie mieszkania przeznaczonego na wynajem.
  • OC w życiu prywatnym - najczęściej stanowi element pakietu przy ubezpieczeniu mieszkania i chroni przede wszystkim od szkód np. zalaniowych wyrządzonych sąsiadom, ale nie tylko. Uprawiając sport np. narciarstwo lub po prostu jeżdżąc na rowerze, również możemy uszkodzić coś lub kogoś ponosząc odpowiedzialność nie tylko moralną ale również finansową z mocy prawa. Wtedy przed kosztami może uchronić nas ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
  • ubezpieczenie firmy - to zupełnie osobny temat, ale wielu Polaków prowadzi chociażby drobną działalność gospodarczą, którą należy ubezpieczyć. Pierwszym elementem jest OC dla firmy (lub zawodu), a później ubezpieczenie jej majątku, sprzętu, towaru, lokali, budynków, pracowników itd. w zależności od rodzaju i skali prowadzonego biznesu.
  • ubezpieczenie NNW - Może być oferowane w pakietach z ubezpieczeniem mieszkania, pakietach dla sportowców, przy ubezpieczeniach na czas podróży zagranicznej lub jako osobny produkt. Zapewnia wypłatę w razie tzw. uszczerbku na zdrowiu (oraz śmierci) ale jego celem jest otrzymanie przez ubezpieczonego środków na pokrycie kosztów związanych z powrotem do zdrowia i rehabilitacją. Wypłata zależna jest od sumy ubezpieczenia i orzeczonego przez lekarza procentowego uszczerbku na zdrowiu. Konieczność dla osób aktywnych i dzieci. Dodatkowe rozszerzenia to m.in. dzienne świadczenie szpitalne i rehabilitacja.
  • ubezpieczenie na życie - podstawowy zakres "na wypadek śmierci" może stanowić zabezpieczenie finansowe dla bliskich, gdy nas zabraknie. Dostępne są również rozszerzenia m.in. o poważne zachorowanie lub niezdolność do pracy. Takie opcje zapewnią poduszkę finansową w razie, gdy przydarzy się niespodziewane zdarzenie lub choroba i trzeba będzie zatroszczyć się o siebie, pracę i życie zawodowe pozostawiając z boku.
  • ubezpieczenie zdrowotne - zapewnia opiekę medyczną, a od wykupionego wariantu zależy jej zakres i dostępność placówek oraz specjalistów. Pamiętajcie, że ubezpieczenie jest lepsze niż abonament, ponieważ ubezpieczyciel płacąc świadczeniodawcy (przychodni) powoduje, że pieniądze "idą" za pacjentem. To może mieć znaczący wpływ na jakość obsługi. 

Podsumowując, dla optymalnego zabezpieczenia finansowego potrzebujemy oprócz ubezpieczenia majątku (samochodu, mieszkania, domu) również ubezpieczenia na życie, NNW i pakietu zdrowotnego. W przeciwieństwie do produktów majątkowych, ubezpieczenia osobowe nie zrekompensują nam poniesionej straty życia lub zdrowia, ale pomogą finansować leczenie lub mogą stanowić poduszkę finansową dla bliskich. Często okazują się ważnym elementem wsparcia w trudnych chwilach, gdy trudno jest myśleć o pieniądzach. 

W celu przygotowania planu ubezpieczeniowego dla Ciebie, skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz, który przybliży naszemu doradcy Twoje aktualne potrzeby. Chętnie pomożemy. Zapraszamy.